Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmetlerimiz arasında yer alan, Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz kapsamında kullanıcı etkileşimi arttırma, Sosyal Medya Hesaplarınıza ait takipçileri arttırma, İçerik Geliştirme ve Paylaşımlar, Sosyal Medya Pazarlama Fikirlerinin Sunulması benzeri çalışmaları içermektedir.

Sosyal Medya Danışmanı Nedir?

Sosyal Medya Uzmanı, kısıtlı veri ve argümanla kurum/markanıza Sosyal Mecralarda maksimum fayda ve algı kazandıran kişidir. Sosyal Medya Uzmanlığı gün geçtikçe daha popüler hale gelen önemli konulardan biridir. Dijital dünyada markaların konumlanması ve rekabet edebilmesi için aktif ve dinamik bir yapıya sahip olması gerekmektedir. Bir sosyal medya uzmanın görevi tam da bu noktada başlar.

Sosyal Medya Uzmanı oluşturacağı strateji ile önce markanızın konumlanmasını sağlar, daha sonra da edinilen bu konumun korunması ve yükseltilmesi için çaba gösterir. Sosyal Medya Uzmanı bir grafik tasarımcısı değildir, web tasarımcısı değildir, yazılımcı hiç değildir.

Sosyal Medya Uzmanı; sosyal mecrada yaşayan, kendine özgü tecrübe ve donanıma sahip, sosyal mecraların ince çizgilerini takip eden ve yöneten özel insanlardır.

Sosyal medya yönetimi

Sosyal Medya Uzmanları elindeki materyalleri en iyi ve özgün şekilde kullanmakla yükümlüdür. Her ne kadar ülkemizde digital pazar halen beklenilen seviyeye gelmese de sektörel rekabet üst seviyelerdedir. Her kurum bir gün Sosyal Mecra ile yüzleşmek zorunda kalacaktır. Bu noktada trik, ne kadar hazırlıklı olup olmadığınızla ilintilidir. Sosyal Medya Uzmanı sizi bu uzun maratona hazırlar ve rekabet edebilmenizi sağlar.

Markanızı emanet ettiğiniz Sosyal Medya Uzmanlarının çalışmalarından verim alabilmek, aslında oldukça basittir.

Sosyal Medya Danışmanı Neler Yapar?


Peki bir sosyal medya uzmanı bu işleri hangi sosyal medya araçlarını kullanarak yapar?

Cevap aslında çok basit ve hepimizin tahmin ettiği gibidir.

Türkiye’yi baz alıcak olursak, ülkemizin sosyo-kültürel durumunu ve internet kullanım alışkanlıklarını göz önüne aldığımızda sosyal medya pazarlamasında yaygın olarak kullanılan mecralar sırasıyla aşağıdaki gibidir.

Sosyal ağlar ziyaretçi ve müşteri kullanımı açısından önem kazanmasıyla beraber çok popüler bir hale geldi. Popüler olması tamamen insanların kullanım sıklığı ve alışkanlık haline getirmesiyle eş değerdir. Sosyal ağların önem kazanması beraberinde Sosyal Medya Danışmanlığı/Uzmanlığı alanlarını getirmiştir.

Firmaların sadece kurumsal yapılarına uygun web tasarım yaptırmaları yetmiyor. Aynı zamanda sosyal ağlarda da aktif yer almaları, kampanyalarla desteklemeleri gerekmektedir. Web dünyası bir bütün olarak düşünüldüğünde artık web sitesi ve sosyal ağ kavramları ayrı düşünülemiyor. Birçok markalaşmış firma sitelerinde sosyal ağlara ait butonları görmüşsünüzdür. Markaların da bu alana önem verdiklerinin bir göstergesidir.

Web sitenizin tasarımını yaptırdıktan sonra sosyal medya danışmanlığı almanız da bir lüks değil ihtiyaçtır. Firmamız siz değerli müşterilerimize sosyal medya konusunda danışmanlık hizmeti de vermektedir. Hizmet kapsamında firma sektörüne uygun planlar ve kampanyalar ile sosyal medyada sizin de adınız en iyi şekilde geçecektir.

Sosyal Medya nedir sorusunun cevabı Türkiye’de Facebook ve Twitter ağlarından oluşmaktadır. Genel olarak Türkiye’deki kitle bu ağlarda daha fazla vakit geçirmekte ve paylaşımlarda bulunmaktadır. Google’ın çıkarmış olduğu Google Plus sosyal ağı ise kısa zamanda bilinen ağlar kadar iyi bir seviyeye gelecektir. Kurumsal sayfalar hedeflemesinin faaliyete geçmesi ile danışmanlık hizmetimize bu ağda katılacaktır.

Sosyal Strateji

Tüm dünya da olduğu kadar ülkemizde de kurumsal, bireysel ve kobi şirketlerine ait web sitelerine sahip olan kişiler doğal olarak kendilerini daha fazla ispatlama uğraşı içerisindedir. Bunun içinde en iyi çözüm yollarından birisi de sosyal medya üzerinden gerekli tüm yardımlarınızı bir an önce yapmaya başlamanızdır. Sosyal Medya Danışmanlığı, sosyal mecralarda hem sizin hem de sitenizin önem kazanmasını ve daha çok hedef kitlelerin sizin bünyeniz altında yer almasına yardımcı bir aracı olduğunu belirtebiliriz. İnternet ve teknolojinin hızlı gelişim göstermesi ile birlikte artık pek çok online kullanıcıları da rahatlıkla sosyal mecra içerisinde görebiliyoruz. Fakat burada önemli olacak husus ise sosyal medyayı en etkin bir şekilde sağlamak ve kısa bir döngü sonrasında ise kazanç kapılarınızı da ardı ardına kadar açmak olacaktır.

Profesyonel Destek Önemli

Hızla sosyal mecralarda yükselmek istiyorsanız mutlaka sosyal medya uzmanı desteğini de arkanıza almanız da büyük bir yarar olmaya başlayacaktır diyebiliriz. Dünyada ki internet kullanıcıların her geçen gün daha fazla artması ile birlikte popülerlik de doğal olarak yükselişe geçmeye başlamıştır. Özellikle sosyal medya kanalları bile günümüz de bilgiye en doğru şekilde ulaşma yolu olarak bilinip kullanılmaktadır. İşte siteniz hakkında da geniş kitlelerin bilgi sahibi olması ve sizleri daha yakından bir an önce tanımaya başlaması bu tür alacağınız danışmanlık hizmetleri ile kolay olacak.

Dijital Medya Takibi

İletişim araçlarının olmazsa olmazlarından olan takip ve ölçüm yapmaktır. Çıkan sonuçlara göre yatırım yapmak yada farklı düzenlemelere ulaşmak önem arz eden bir çalışmadır. Reklam ajansı gibi yada direk birinci elden reklam vermekte olan firmalar, kanallara vermiş olduğu reklamların sorunsuz ve aksatılma olmadan yayınlanıp yayınlanmadığını ve diğer gereklilikleri çeşitli sistemler üzerinden kolayca gerçekleştirebilirler. Dijital Medya iletişiminin gelişmesine paralel olarak Dijital Medya Takibi de önem kazanan önemli çalışmaların başında gelmektedir. Dijital platformlarda yani sosyal ortamlarda medya iletişim takibini yaparken en başta dikkat edilmesi gereken husus, markanın ortaya çıkardığı mesajlardan öte müşteri kitlesinin marka, ürün yada hizmet hakkında ne düşündükleri ve konuştukları olmaktadır.

Aylık Raporlama ile Kimlere Hitap Ettiğinizi Görün

Bunu takip etmek önemlidir. Dijital Medya Takibi tamda bunu sağlamaktadır. Anlık olarak müşteri kitlesinin hakkımızda konuştukları her ne varsa hepsini ortaya koyan “public” yani açık paylaşımlar bizlere istenen detayları kolayca sunabiliyorlar. Bu detaylar ise hangi kanallarda müşteri kitlemizin daha fazla olduğu hangi yönde reklam yapmamız gerektiğiniz ve hangi yönde yatırımlara geçiş yapmamız gerektiğini ortaya çıkartmaktadır.

Müşterilerinize Seratonin Salgılayın

Herkese açık olarak yapılan yorumların olumlu ve olumsuz yönleri doğru bir şekilde yorumlanarak doğru adımlar atılarak daha fazla müşteri memnuniyetine ulaşılması gerekmektedir. Firmanızın zayıf yada güçlü yanlarını olayca ortaya çıkartmaya yarayan Dijital Medya Takibi son dönemlerin en popüler ve başarıyı arttırmaya destek olan hizmetlerinin başında yer almaktadır. Markasını geliştirmek ve daha iyi yerlere taşımak isteyen tüm firmalara, markalar ve ürünler için Dijital Medya Takibi çalışması yoğun bir şekilde talep edilmektedir. Sizlerde reklam verdiğinizde markanızla ilgili daha iyi bir yol alabilmek üzere adından da kolayca anlaşılacağı gibi bir Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetlerini işinin uzmanı olan firmamızdan rahatlıkla alabilirsiniz.

Sosyal Medya Danışmanlığı | Süper Bilişim