Home section

ANASAYFA

Web Tasarım
Web Tasarım İllerimiz

Kırıkkale Web Tasarım Firmaları

Kırıkkale Web Tasarım Firmaları

 

Sayfaların içeriği ve tasarımı belirlendikten sonra onların kaydedileceği ve erişilebileceği bir ana sisteme ( host system ) sahip olmak gerekir. Göz önünde bulundurulabilecek üç potansiyel yer vardır.

 • ISP ‘ nizin ana sisteminde
 • Bir acenteden kiralanan bir ana sistemde
 • Kendi web serverınızda

Sayfalar nereye yerleştirilirse yerleştirilsin etkinlik alanı ( domain name ) adınızın ya siz veya Süper Bilişim tarafından doğru bir biçimde kaydedilmesi gerekecektir.

Şu an ki Kırıkkale Web Tasarım Firmaları internet sağlayıcılarının bir çoğu kullanıcılarının kendi web sayfaları için depolama yeri ( storage space ) sağlar. Bazı ISP kontratları sunulan temel olanakların bir parçası olarak sınırlı miktarda depolamayı da içerir. Bunun çeşitli yararları da vardır:

 • Süper Bilişim işinize 24 saat olanağını sunarak ana sistemin çalışmayı sürdürmesini sağlama konusunda sorumluluk taşır.
 • Süper Bilişim erişim güvenliği web sayfalarınızın izinsiz olarak kullanılmamasını ya da değişiklik yapılmamasını sağlar.
 • Süper Bilişim web sayfalarının tasarlanmasında ve yapılandırılmasında Kırıkkale Web Tasarım Firmaları arasında profesyonel hizmet sağlayan en önemli firmadır.

Bu durumda, sayfaları kapsayan uygun bir alan adına gereksiminiz olacaktır.

Web sayfalarınız hazırlandıktan ve sisteme dahil edildikten sonra, onları iyi ve düzenli bir biçimde muhafaza etmek gerekir. Hem düzenli içerik değişikliklerini yapmak için, hem de hipermetin bağlantılarını ve genel yapıyı iyi bir biçimde devam ettirmek için gerekli olacak çabayı hafife almayın. Yani bu, teknik ve kapsamı geniş olan bir çabadır.

Bir çok kuruluş, webmaster olarak adlandırılan birine yalnızca bu iş için özel bir sorumluluk verilerek teknik devamlılığın en iyi biçimde sağlanacağını düşünmektedir. Webmaster ‘ a e-mail yada telefon ile ulaşılabilmesi gerekir. Webmaster ‘ ın belki de en önemli görevi web sayfalarını sürekli olarak izlemek, yanlışlıkları, hataları daha kötüsü izinsiz kullanmaya kalkanları saptamak ve herhangi bir sayfanın gündemin gerisinde kalıp kalmadığını denetlemektir.

Yukarıda ele alınan teknik çaba dışında, web sayfalarının geliştirildiği ve değiştirildiği kalıcı bir yönteme ve işleme sahip olmak gerekir. Bu sitenin sürekli olarak canlı ve çekici kalmasını sağlar. Bunların tümü Kırıkkale Web Tasarım Firmaları arasından “ Süper Bilişim Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri ” tarafından yapılmaktadır. Ancak bazı sorumlulukların şirketinizce üstlenilmesi çok önemlidir. Sonuçta, söz konusu olan sizin şirketiniz ve işinizdir.

Bu sorumluluk Kırıkkale Web Tasarım Firmaları için bir gereklilik değildir. Web ‘ in iş ile ilgili kullanımında çok sık yapılan bir yanlış ticari mesajdan çok teknik bir araca odaklanılmasıdır. Reklam ve halkla ilişkiler genellikle şirketlerin pazarlama departmanlarının sorumluluğundadır. Bu aynı şekilde web için de geçerlidir.

Web Sayfalarını Koruma

Sayfaların devamlılığına ilişkin bir diğer konuda web sayfalarını korumaktır. İnternet’ in düşmanca bir ortam olduğunun kabullenmesi gerekir. Yasal kullanıcıların ve şirketlerin yanı sıra izinsiz kullanıcılar, internet bilgisayarlarına girmek ve tahrip etmek için her yolu deneyen dijital haydutlar da vardır. İzinsiz kullanım ( hacker’ lık ) yasal olmayan bir etkinliktir. Ancak yasalar olmasına karşın bu olay durdurulamamaktadır ve web sayfanız kim olduğu belirlenemeyen bir kişi tarafından değiştirildiğinde, bu bir teselli oluşturmaz. Bunun yerine web sayfanızı ve bilgilerinizi en iyi şekilde korumanız gerekir. Bunu da Kırıkkale Web Tasarım Firmaları arasında en iyisi olan Süper Bilişim Profesyonel Web Tasarım Hizmetleri ile sağlayabilirsiniz.

Web server ’ ları ( sunucular ) ateş duvarı ( firewall ) kullanılarak korunabilir. Bunlar erişimin yasal ve zararsız olmasını sağlayarak internet’ teki tüm erişimleri süzen özel amaçlı, güvenli bilgisayarlardır. Süper Bilişim bunun için özel bir güvenlik sağlayacaktır.

Web sayfasından yararlanma heyecan verici ve çok çekici bir seçenek olabilir. Ancak birçok önemli nokta göz önünde bulundurulmalıdır.

 • Web sitenizin yönetici düzeyinde yükümlülüğünün olmasını sağlayın.
 • Web sayfanızı önemli bir pazarlama etkinliği olarak kullanın.
 • Web ‘ de bulunmanızın şirketinizin satış sürecine olumlu olmasını sağlayın.
 • Web sayfalarının güncel ve iyi yapılandırılmış olmasını ve kurum kimliğinizi yansıtmasını sağlayın.
 • Aşırı grafik kullanmak tan ve potansiyel müşterileri vazgeçirebilecek şeylerden kaçının.

Kırıkkale Web Tasarım Firmaları Arama

Web’ le ya da internetle yapacağınız ilk iş istenen bilgiyi içeren yerleri aramaya başlamaktır. Bir başka deyişle işiniz için gerekli bilgilerin bulunduğu web adreslerini bulmaktır. Web’ i birçok iş gereksiniminizi karşılamada kullanabileceğiniz için biraz yapay olan bir şeyi örnek olarak alacağız: Yeni geliştirilmiş bir bilgisayar oyununu araştırma, pazarlama ve sonra da satma.

Elbette, sizin ilgi alanınız bu olmayabilir. ( Büyük bir olasılıkla olmayacaktır. ) Yine de, bu örnek çok sayıda web ve internet uygulamasını ve de birçok internet kullanıcısının gerçekten ilgileneceği bir alanı araştırmanıza olanak sağlayacaktır.

İnternet birçok bilgiyi içerdiği için gereksinim duyduğunuz unsuru bulmak basit bir iş değildir. İnternet ‘ in ilk günlerinde kullanıcıya bilgi yığını içerisinde dolaşmasına yardım etmek için basit dizinleme ( index ) araçları geliştirildi. İlgili ve gerekli sitelerin listesini oluşturmak için kullanılabilen ‘ Gopher ‘ , ‘ Archie ‘, ya da ‘ Wais ‘ gibi bu tür araçlar hala vardır. Yine de bunların yerini çoğunlukla Web ‘ in sağladığı olanaklar aldığı için biz, bunlar üzerinde yoğunlaşacağız.

İstenen bilgiyi bulma, yardımlı metin ( hypertext ) bağlantılarını izleme gibi basit bir sorundan çok, ama çok daha farklıdır. Nereden başlanırsa başlansın açılış sayfası ( home page ) başlangıçtaki ilgili bağlantıları izleyerek gerekli herhangi bir şeyi bulmak uzun zaman alacaktır.

Açılış sayfanızın kurulumu örneğin Netscape web sitesi için tanımlanmışsa ve ilgilendiğiniz şey yeni bir bilgisayar oyununu PC piyasasına sunmaksa bizim örneğimizdeki gibi o ilk web sayfasında anında açık bağlantılar bulmalısınız. Ancak, siz zaten kağıttan olan normal bir derginin internet’ te yayınlanmış biçimi, ( internet dergisi ) ya da tam bir elektronik yayın gibi bazı bazı potansiyel başlama noktalarını biliyor durumda olabilirsiniz.

Google, Yahoo, Microsoft, Excite, Magellan ya da Yandexgibi bir çok arama motoruna tek tuşa yerleşik bağlantılar sağlayabilirsiniz. Bunlar milyonlarca web sayfasının geniş veritabanlarını içeren web ana sistemleridir. Düzenli bir temelde arama motoru ana sistemleri veritabanını bilgilerle güncelleştirerek her ana sistemi ve web sayfasını bunları içerecek şekilde araştırır.

Arama motorlarının en iyileri bilgiyi dikkatlice dizinler ve kimi durumlarda da sitenin kalitesi üzerine yorumlarını sunar. Veirtabanının yanı sıra siteler erişim programlarını da içerir. Bunlar ya kategoriler dizinini inceleyerek ya da basit bir anahtar sözcük aramayla veritabanından web sayfalarını çıkarırlar. En hızlı yol genellikle arama motoruna bir anahtar sözcük vermektir.

Kırıkkale Web Tasarım Firmaları

 

Adana Web Tasarım Firmaları Adıyaman Web Tasarım Firmaları Afyon Web Tasarım Firmaları Ağrı Web Tasarım Firmaları Amasya Web Tasarım Firmaları Ankara Web Tasarım Firmaları Antalya Web Tasarım Firmaları Artvin Web Tasarım Firmaları Aydın Web Tasarım Firmaları Balıkesir Web Tasarım Firmaları Bilecik Web Tasarım Firmaları Bingöl Web Tasarım Firmaları Bitlis Web Tasarım Firmaları Bolu Web Tasarım Firmaları Burdur Web Tasarım Firmaları Bursa Web Tasarım Firmaları Çanakkale Web Tasarım Firmaları Çankırı Web Tasarım Firmaları Çorum Web Tasarım Firmaları Denizli Web Tasarım Firmaları Diyarbakır Web Tasarım Firmaları Edirne Web Tasarım Firmaları Elazığ Web Tasarım Firmaları Erzincan Web Tasarım Firmaları Erzurum Web Tasarım Firmaları Eskişehir Web Tasarım Firmaları Gaziantep Web Tasarım Firmaları Giresun Web Tasarım Firmaları Gümüşhane Web Tasarım Firmaları Hakkâri Web Tasarım Firmaları Hatay Web Tasarım Firmaları Isparta Web Tasarım Firmaları Mersin Web Tasarım Firmaları İstanbul Web Tasarım Firmaları İzmir Web Tasarım Firmaları Kars Web Tasarım Firmaları Kastamonu Web Tasarım Firmaları Kayseri Web Tasarım Firmaları Kırklareli Web Tasarım Firmaları Kırşehir Web Tasarım Firmaları Kocaeli Web Tasarım Firmaları Konya Web Tasarım Firmaları Kütahya Web Tasarım Firmaları Malatya Web Tasarım Firmaları Manisa Web Tasarım Firmaları Kahramanmaraş Web Tasarım Firmaları Mardin Web Tasarım Firmaları Muğla Web Tasarım Firmaları Muş Web Tasarım Firmaları Nevşehir Web Tasarım Firmaları Niğde Web Tasarım Firmaları Ordu Web Tasarım Firmaları Rize Web Tasarım Firmaları Sakarya Web Tasarım Firmaları Samsun Web Tasarım Firmaları Siirt Web Tasarım Firmaları Sinop Web Tasarım Firmaları Sivas Web Tasarım Firmaları Tekirdağ Web Tasarım Firmaları Tokat Web Tasarım Firmaları Trabzon Web Tasarım Firmaları Tunceli Web Tasarım Firmaları Şanlıurfa Web Tasarım Firmaları Uşak Web Tasarım Firmaları Van Web Tasarım Firmaları Yozgat Web Tasarım Firmaları Zonguldak Web Tasarım Firmaları Aksaray Web Tasarım Firmaları Bayburt Web Tasarım Firmaları Karaman Web Tasarım Firmaları Kırıkkale Web Tasarım Firmaları Batman Web Tasarım Firmaları Şırnak Web Tasarım Firmaları Bartın Web Tasarım Firmaları Ardahan Web Tasarım Firmaları Iğdır Web Tasarım Firmaları Yalova Web Tasarım Firmaları Karabük Web Tasarım Firmaları Kilis Web Tasarım Firmaları Osmaniye Web Tasarım Firmaları Düzce Web Tasarım Firmaları