Home section

ANASAYFA

Web Tasarım
Web Tasarım İllerimiz

Mardin Web Tasarım

Mardin Web Tasarım

 

Web tasarım, tüm küresel olanakları sizin kullanmanıza olanak tanır, reklam ve yayın için ya da şirketiniz ya da o anki işiniz hakkında daha genel bilgileri yaymanızın bir aracı olarak. Öte yandan bu sürece yaklaşımınız yalnızca basit bir eğilimi izleme ya da modayı izleme olayından öte, şirketin gerçek çıkarı ya da kazancı söz konusuysa özenli olmalıdır.

Bu noktadaki Mardin web tasarım ve internet kullanımınızda birçok kurumsal web sayfasının olmuş olduğunu görmüş olacaksınız. Bunların bazıları şirketin kendisinden sonra belirtilen ana sistemler yoluyla kaydedilmiş ve girilmiş olacaktır. Örneğin : www.superbilisim.com.tr diğerleri ise bir ISP‘nin web sitesi içinde bulunan web sayfaları olarak girilmiş olabilir. Örneğin : www.superbilisim.com.tr/web-tasarim/mardin-web-tasarim.html

Web sayfalarının bazıları düzgün, etkili ve heyecan verici olabilirken, bazıları da yetersiz, etkisiz yapılandırılmış ve sıkıcı olabilir. Web sayfalarının bazıları ek bilgiler ve ilgili web bölümlerine bağlantılar sağlayabilen bilgilendirici ve ilgi çekici sayfalardır, bazıları ise yalnızca bir ziyaretle gezilip biten internet ’ te (on-line) bir broşürden öteye gidemez.

Web sayfalarınızı, bağlantıları ve hizmetleri planlarken ve zihninizde tasarlarken tüm bu iyi ve kötü örnekleri göz önünde bulundurmanız son derece önemlidir. Bunun yanında şu beş temel soruyu da hesaba katmanız gerekir:

 • Web sayfalarınızın neyi başarmasını istersiniz ?
 • Web sayfalarınıza neleri koymayı istersiniz ?
 • Web sayfalarınızı nerede bulunduracaksınız ?
 • Web sayfalarınızı nasıl devam ettireceksiniz ?
 • Web sayfalarınızı nasıl koruyacaksınız ?

WEB SAYFALARINIZIN NEYİ BAŞARMASINI İSTERSİNİZ ?

Bu, bir işin ya da bir kuruluşun Web’ de bulunmaya ilişkin kendisine sorabileceği belki de en temel ve önemli sorudur. Genellikle, Web sayfaları kuruluşun kendisiyle ve işiyle çok az ilgisi olan ya da hiç olmayan nedenler için hazırlanır ve sayfaların yapım süreci içerik sorusu ile (yukarıdaki 2. soru) oluşturulan sayfaları uygulamaya koyma süreciyle yönlendirilir.

Ancak, sizin için web sayfası bir iş aracı, kurumsal stratejiniz için, gazete reklamları, üzerinde markanızı taşıyan kendi dağıtım filonuzu oluşturmak ya da yerel spor takımlarına sponsorluk gibi bir unsurdur. Web sayfası planlarını ele alırken kendinize şu önemli soruyu sorun: Ne gibi iş kazançları bekliyorum ?

En basit düzeyde, Mardin web tasarım sayfası tıpkı gazete ya da diğer reklam araçları gibi internet ’i araç olarak kullanan bir reklamdır. Bu durum sayfa, yalnızca bilgileri yaymak için kullanıldığında (örneğin; bir araştırma raporunuz ya da şirket bilgileriniz) bile böyledir. Web sayfası ya doğrudan ya da dolaylı olarak işinizin reklamını yapar.

Aslında web sayfasının, neyi içermesi gerektiği konusunda tamamen ayrı olan üç temel hedefi vardır:

 • İzleyenleri cezbetmelidir, yalnızca bir kez değil sürekli olarak.
 • İzleyenleri alıkoymalıdır.
 •  Satış sürecinin bir parçası olmalıdır.

WEB TASARIMINDA İZLEYİCİLERİ CEZBETME

İzleyenleri web sayfasına çekme, cezbedici bir sayfaya sahip olmakla aynı şey değildir. Mardin ‘ deki en iyi web sayfasını hazırlamış ve tasarlamış olabilirsiniz, ancak Mardin web tasarım kullanıcılarının ziyaret etmek için onu seçmeleri gerekir. Bu yüzden kullanıcıların onun hakkında bir şeyler bilmesi gerekir ve izlemeye devam etmelerini sağlamak için onlara geçerli nedenler sunmanız gerekir.

İzleyicileri web sayfanıza çekmenin en açık ve kolay yolları, açık bir biçimde onun reklamını yapmayı içerir. Normal reklamlarınız web sayfalarına gönderme yapıyorsa, ilgilenen müşteriler ziyaret etmek için onları seçebilir. Web sayfanızın çoğu arama motorunda kaydedilmiş ve indekslenmiş olması gerekir.

Öte taraftan, şu an popüler olan diğer web sayfaları içerisinde pankart reklamlarınızı (banner adverts) bulundurmak da mümkündür. Web’ i ilk incelemeniz, araştırmanız sırasında bu tür reklamlarla karşılaşmışsınızdır. Arama motorlarının tümü bu tür basit, küçük reklam pankartlarını içerir. Bunlar, reklamı yapılan ürünün ya da  hizmetin Mardin web tasarım sayfalarına bağlantı olma özelliğini taşır. Arma motorları, gösterilen pankartların yapılmakta olan aramayla ilgili olmasını sağlar, bu sayede kullanıcıların dikkatini “çekmek” için daha fazla şansları olur.

Arama motorlarının yanısıra diğer sitelere de yer ve bağlantı ayrıcalığı için ödeme yapan reklam şirketleri aracılığıyla sponsor olunabilir. Ücretler tıpkı sıradan medya gibi oldukça fazla değişkenlik gösterir ancak; normal reklam ücretleriyle benzerlik gösterir.

Eğer diğer ‘ ilgi çekici ’ sitelerdeki reklam yeri ve bağlantıları için ödeme yapmak planınızın bir parçası değilse, kendi web sitenizi ilgi çekici kılmanız gerekecektir. Bu yolla ilgi çeken siteler ustaca hazırlanmış grafikler, oyunlar, karikatürler, çizimler, ücretsiz yazılımlar, ilginç ekran koruyucularıdır. Bunların hepsi seçenektir ancak; hepsinden köşe bucak kaçmanız gerekir.

Yalnızca ilk kez ziyaret edenlerin değil, sürekli ziyaretçilerin ilgisini çekmeye çalışmak da önemlidir. Satış söz konusu olduğunda, birçok durumda sürekli bir ilişkiye, diyaloğa sahip olmak gerekir. Bu, onlarla olan ilişkinizi sürdürmek ve geliştirmek için insanların ilgisini gelecekte de web sayfanıza çekmeniz gerektiği anlamına gelir. Bunu başarmanın en iyi belki de tek yolu canlı bir web sitesine sahip olmaktır. Yani, düzenli bir temelde değişen ve gelişen bir web sitesi. Bunu da Mardin web tasarım firmaları arasında en iyisi olan Süper Bilişim yapar. Web sayfalarınızın güncel olmasını, işiniz hakkındaki yeni gelişmeleri, haberleri ya da en son araştırma raporlarını, ürün ilanlarını, çizimlerini vb. içermesini sağlayın.

WEB TASARIMINDA İZLEYİCİLERİ ALIKOYMA

İzleyicilerin ilgisini web sitesine çektikten sonra şirketinizin uzmanlığını ya da ürünlerini onlara satmak gibi temel hedefe ulaşmaya yetecek kadar onları orada tutmak çok önemlidir. Çizimler, ekran koruyucusu vb. ilgi çekici şeylerle izleyicileri cezbeden siteler bir de bakacaklardır ki; izleyiciler siteye ulaşacak, çizimleri aktaracak ve sonra da ayrılacaklardır!

İyi hazırlanmış, uygun ve devamlı değişen bir site izleyicileri alıkoyacaktır, ancak izleyicileri kaçıracak şeyleri de göz önünde bulundurmak yararlı olacaktır:

 • Grafiklerin aşırı kullanımı, bunlar zaman kaybına yol açar ve genellikle uygun değildir.
 • İşe yaramayan sayfalar, örneğin hiçbir yere bağlantısı olmayan ya da  iyi yazılmamış olan sayfalar.
 •  Şirketin broşürleri olmaktan ileri gitmeyen siteler, bu broşürler büyük bir olasılıkla var olan müşterilerin sayesinde etkilerini sürdürürler ve seyrek olarak yeni müşterilere ulaşırlar.

Web sayfası sıralamasının yapısını göz önünde bulundurmak da yararlı olacaktır. Geniş sayfaların indirilmesi fazla zaman alır; ancak bir kez erişildimi, içerisinde dolaşım yapmak ( navigation ) kolaydır. Kısa sayfalar çabucak indirilir, ancak uygun ve yararlı bir unsur bulmadan önce çok daha fazla sayfa indirmek  zorunda bırakarak kullanıcıları engelleyebilir.

Tek çözüm, yapının vereceğiniz bilgiye uygun olmasını sağlamaktır. Bu nokta aşağıda daha ayrıntılı olarak ele alınmıştır. Yine de şu öğüdü göz önünde bulundurmanız yararlı olacaktır. Belirli aralıklarla, günün en yoğun olduğu zamanlardan birinde kendi web sayfanıza girin. Potansiyel bir müşteriymiş gibi kendi sayfalarınızı araştırın, gözden geçirin.

Mardin web tasarım

 

Adana Web Tasarım Adıyaman Web Tasarım Afyon Web Tasarım Ağrı Web Tasarım Amasya Web Tasarım Ankara Web Tasarım Antalya Web Tasarım Artvin Web Tasarım Aydın Web Tasarım Balıkesir Web Tasarım Bilecik Web Tasarım Bingöl Web Tasarım Bitlis Web Tasarım Bolu Web Tasarım Burdur Web Tasarım Bursa Web Tasarım Çanakkale Web Tasarım Çankırı Web Tasarım Çorum Web Tasarım Denizli Web Tasarım Diyarbakır Web Tasarım Edirne Web Tasarım Elazığ Web Tasarım Erzincan Web Tasarım Erzurum Web Tasarım Eskişehir Web Tasarım Gaziantep Web Tasarım Giresun Web Tasarım Gümüşhane Web Tasarım Hakkâri Web Tasarım Hatay Web Tasarım Isparta Web Tasarım Mersin Web Tasarım İstanbul Web Tasarım İzmir Web Tasarım Kars Web Tasarım Kastamonu Web Tasarım Kayseri Web Tasarım Kırklareli Web Tasarım Kırşehir Web Tasarım Kocaeli Web Tasarım Konya Web Tasarım Kütahya Web Tasarım Malatya Web Tasarım Manisa Web Tasarım Kahramanmaraş Web Tasarım Mardin Web Tasarım Muğla Web Tasarım Muş Web Tasarım Nevşehir Web Tasarım Niğde Web Tasarım Ordu Web Tasarım Rize Web tasarım Sakarya Web Tasarım Samsun Web Tasarım Siirt Web Tasarım Sinop Web Tasarım Sivas Web Tasarım Tekirdağ Web Tasarım Tokat Web Tasarım Trabzon Web Tasarım Tunceli Web Tasarım Şanlıurfa Web Tasarım Uşak Web Tasarım Van Web Tasarım Yozgat Web Tasarım Zonguldak Web Tasarım Aksaray Web Tasarım Bayburt Web Tasarım Karaman Web Tasarım Kırıkkale Web Tasarım Batman Web Tasarım Şırnak Web Tasarım Bartın Web Tasarım Ardahan Web Tasarım Iğdır Web Tasarım Yalova Web Tasarım Karabük Web Tasarım Kilis Web Tasarım Osmaniye Web Tasarım Düzce Web Tasarım