Home section

ANASAYFA

E Posta Kurulumu
Outlook 2010

E Posta Kurulumu Android E Posta Kurulumu IOS E Posta Kurulumu Outlook

Microsoft Outlook E Posta Kurulumu

Microsoft Outlook 2010 programı, Microsoft firması tarafından sunulan lisanslı bir program olup, mail işlemlerinizi bilgisayarınızdan yönetmenize imkan sağlar. Yönetim panelinizde açmış olduğunuz bir mail hesabını Outlook 2010 versiyonu üzerinden kurulum yapabilirsiniz.

Kurulum yapmak istediğiniz mail adresini ilk önce yönetim panelinizden oluşturmanız gerekir. Mail Yönetimi >> SMTP Mail Ayarları sekmesi üzerinden mail adresinizi oluşturabilir veya oluşturmuş olduğunuz mail adresinin şifresini değiştirebilirsiniz.

Sahip olduğunuz bir mail adresi ve o adrese giriş yapabileceğiniz doğru şifreniz elinizde mevcut ise Outlook 2010 programını açarak, üst kısmında bulunan Dosya menüsüne tıklayınız ve açılan ekranda Hesap Ekle butonuna tıklayınız.

E Posta Kurulumu

Yeni Hesap Ekle ekranında Sunucu ayarlarını veya ek sunucu türlerini el ile yapılandır seçeneğini seçerek İleri butonuna tıklayınız.

E Posta Kurulumu

Karşınıza gelen ekranda İnternet E-posta seçeneğini seçerek İleri butonuna tıklayınız.

E Posta Kurulumu

E-posta Hesapları penceresindeki ilgili alanlara aşağıdaki resimde örnek gösterildiği gibi E-posta bilgilerinizi giriniz.

E Posta Kurulumu

  • Adınız ve E-posta Adresi alanına yazdığınız değerler gönderdiğiniz maillerinizde gönderen kısmında belirtilecektir.
  • Gelen Posta Sunucusu ve Giden Posta Sunucusu alanlarına mail.siteniz.com şeklinde adresinizi yazmalısınız.

Örneğin; www.superbilisim.com.tr için mail.superbilisim.com.tr yazmalısınız. Siteniz www.eticaret.com ise bu alanlara mail.eticaret.com yazmalısınız.

Oturum Açma Bilgileri alanında Kullanıcı Adı alanına kullanmak istediğiniz mail hesabınızın adresini ve Parola alanına da bu mail adresinin şifresini yazınız.

Eğer parolanızı yanlış girerseniz bağlantı sağlanamayacak ve sistem sizi yanlış şifreyle giriş yapmaya çalıştığınız için engelleyecektir. Ardı arkasına yanlış girişlerden sonra sistem sizi engelleyeceği için, doğru şifre ile giriş yapsanız bile sistem tarafından kabul edilmeyecektir.

Daha sonra Diğer Ayarlar butonuna tıklayınız.

E Posta Kurulumu

Açılan Internet E-posta Ayarları ekranında Giden Sunucusu sekmesine tıklayın ve Giden sunucum (SMPT) için kimlik doğrulaması gerektiriyor seçeneğini işaretleyiniz.

Gelişmiş sekmesine gelerek bu bölümde Giden Posta alanına 587 ve Gelen Posta alanına 110 değerlerini giriniz ve Tamam butonuna tıklayınız.

E Posta Kurulumu

Bu bölümde dikkat ederseniz en altta "İletinin bir kopyasını sunucuda bırak" şeklinde opsiyon mevcuttur. Bu opsiyonu seçmediğiniz takdirde mail hesabınıza gelen mailleriniz, Outlook sayesinde bilgisayarınıza indirebilir ve mail sunucusu üzerinden silinir, böylece mail kotanızın dolması gibi durumlar yaşamazsınız.

Fakat maillerinizi birden fazla cihazda görüntülüyorsanız, bu ayarı seçmediğiniz takdirde mailler Outlook sayesinde bilgisayarınıza indirildikten sonra mail sunucusundan silineceği için, farklı cihazlardan o maili görüntüleyemezsiniz.